בעקבות עדכון צבע הרמזור השבועי של חריש לאדום, החל מיום ראשון הקרוב מערכת החינוך העירונית תעבור ללימודים מרחוק בגני הילדים ובבתי הספר. אגף החינוך בעירייה מגבש כעת מתווה שיאפשר לקיים מפגשים באוויר הפתוח לתלמידים בבתי הספר, לפחות פעמיים בשבוע לכל תלמיד. 


בימים האחרונים נרשם שיפור ברמת התחלואה בחריש, וציון הרמזור היומי הבוקר הוא 7.72. גם המגמה הארצית היא מגמה של ירידה בתחלואה, ובהתאם לכך ישנה מגמה של הקלה בהנחיות הממשלה. אנו עוקבים כל העת אחרי ההתפתחויות, ומקווים שלאור מגמת השיפור בנתוני התחלואה בחריש נוכל לשוב ולפתוח בקרוב את מערכת החינוך.


אלה עיקרי הנתונים נכון להיום: 109 מתוך כלל החולים (200) הם ילדים ובני נוער עד גיל 19 לפי הפילוח הבא: 36 פעוטות עד גיל 3, 25 ילדים בגילי 4-6, 43 ילדים בגילי 7-12 ו-5 בני נוער בגילי 13-17. העירייה מבצעת בימים האחרונים תשאול של החולים לצורך איסוף נתונים ויצירת תמונת מצב שתסייע בקבלת ההחלטות.


כמו כן, צעדי החירום שנוקטת בהם העירייה נמשכים:


פעילות אכיפה מוגברת של הנחיות הקורונה על ידי פקחי העירייה ועל ידי המשטרה. השבוע נכנסו לפעילות שתי ניידות משטרה בחריש שעוסקות אך ורק באכיפת הנחיות הקורונה. בשבוע האחרון רשמו פקחי העירייה למעלה מ-90 דוחות על הפרות הנחיות הקורונה במרחב הציבורי.


בתי הכנסת נשארים סגורים. המתפללים יכולים להתפלל באוויר הפתוח.


מתחם חיסונים לכל מבוטחי קופות החולים מגיע היום לחריש במסגרת שיתוף פעולה בין העירייה ופיקוד העורף. המתחם יפעל במרכז פנאי וקהילה ברחוב שוהם 73 בין השעות 20:00-15:00. יש להגיע עם תעודת זהות. בימים הקרובים צפוי לפעול שוב מתחם חיסונים באותה מתכונת. פרטים נמסור בקרוב. כחלק מהצעדים שבהם נוקטת העירייה להורדת רמת התחלואה פתחנו בקמפיין לעידוד חיסונים בקרב צעירים ובני נוער.


404 איש נבדקו ביום שלישי במתחם בדיקות קורונה במתכונת "דרייב אין" שהפעילה העירייה בשיתוף פיקוד העורף. העירייה ופיקוד העורף יפעילו היום מתחם בדיקות נוסף באולם הרב-תכליתי (רחוב גפן 74) בין השעות 19:00-12:00. השירות מיועד למבוטחי כל קופות החולים, ניתן להגיע ללא הפניה. יש להגיע עם תעודה מזהה.


אנו שבים ומדגישים שכל הפעולות שבהן נקטה העירייה עד כה וכל צעדי החירום שיינקטו בימים הקרובים לא יכולים להחליף את האחריות האישית של כל אחד בהקפדה על ההנחיות ומניעת התפשטות הנגיף.