"אז מה ציון הרמזור שלנו והאם גני הילדים וכיתות א'-ד' בחריש יוכלו לחזור ללימודים בשבוע הבא?

"כדי לפתוח את הלימודים בשכבות גיל אלה יש לעמוד בשני פרמטרים: 1. ציון רמזור שנמוך מ-7. הציון ייקבע היום ויישאר בתוקף למשך שבוע. 2. 70 אחוז של בני 50 ויותר אשר עבר לפחות שבוע מאז שקיבלו את מנת החיסון השנייה.

"זהו מצב הדברים בחריש נכון להיום: ציון הרמזור שלנו הולך ומשתפר, אתמול ירדנו לראשונה מהציון 7 וכיום אנחנו עומדים על ציון 6.8 וככל הנראה הציון השבועי שנקבל היום יהיה נמוך מ-7. בפרמטר המתחסנים אנחנו במצב גבולי מאוד.

"נכון להיום, על פי הבדיקות שערכנו הבוקר עם משרד הבריאות, חסרים לנו כ-150 מתחסנים כדי להגיע לשיעור הנדרש (70%). על פי כל הסימולציות שעשינו ביחד עם אנשי משרד הבריאות הבוקר, יש סיכוי סביר שגם ביום ראשון לא נגיע למספר הנדרש.

"מדוע שיעור המתחסנים מעל גיל 50 בחריש לא גבוה כמו בערים אחרות שעומדות בפרמטר הזה? סיבה מרכזית לכך היא שהאוכלוסייה בחריש צעירה מאוד באופן יחסי. כזכור, החיסונים ניתנו במשך תקופה ארוכה לבני 60 ויותר בלבד, והאפשרות להתחסן נפתחה בפני בני 50 ויותר רק ב-13 בינואר.

"ההערכה שלנו היא שבהמשך השבוע נעמוד בשיעור המתחסנים הנדרש. אנחנו ממשיכים לעמוד בקשר רצוף עם משרד הבריאות, ונמשיך לעדכן בכל התפתחות.

"בינתיים אנחנו ממשיכים לעשות כל מה שניתן כדי להביא לעיר חיסונים. שמח לספר שבעקבות המאמצים הגדולים שעשינו, ביום רביעי הקרוב יפעל בחריש מתחם חיסונים עבור מבוטחי כל קופות החולים. פרטים מדויקים נפרסם היום בדף הפייסבוק של העירייה ובאתר העירייה. כמו כן, קופת החולים מכבי שירותי בריאות תפעיל מתחם חיסונים בחריש במוצאי שבת. פרטים מופיעים בדף הפייסבוק של העירייה".